English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

this widget by www.AllBlogTools.com
Se afișează postările cu eticheta Urban Decay. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Urban Decay. Afișați toate postările

miercuri, 9 noiembrie 2011

Urban Decay The Black Palette Overview & Swatches

Astazi am primit frumoasa Black Palette - Urban Decay in urma concursului Cosmetic Style cu machiaje de Halloween unde am participat cu Creepy Psycho Doll. Am trecut imediat la pozat si swatches inainte de a incepe sa o testez. Cum sunt iubitoare de smokey eyes in culori inchise, nu cred ca exista premiu mai potrivit gusturilor mele decat Black Palette! :)




De la negru taciune pana la antique gold, argintiu inchis, mov, forest green, bleumarin, toate nuantele au un finish usor metalizat. Impreuna cu cele 6 eyeshadows, setul include si un Primer Potion - Eden, cel mat, pe care imi doream tare mult sa-l incerc, si un creion negru Glide On - Zero.

Zero am mai folosit si il ador, are o textura foarte cremoasa si merge aplicat pe waterline extrem de usor. Poate fi folosit si ca baza pentru fard in machiaje foarte dramatice, se intinde cu mare usurinta.

O privire in detaliu asupra nuantelor:




Si swatches cu UDPP Eden folosit ca baza (am facut swatch-uri si fara UDPP si nuantele nu au aceeasi intensitate, par diferite nuante de gri - nu se intelege nimic din poze):



Iata si primerul Eden si creionul Zero din set:




La final, swatch-uri cu acestea:


In concluzie, ador setul si abia astept sa il folosesc cum trebuie! :)Vreau sa va multumesc mult de tot voua, cele 157 de persoane, care m-ati sprijinit cu Like-uri! :*

luni, 27 iunie 2011

Sexy Summer Make-Up w/ Urban Decay Naked Palette

Gickr helps you to pimp your myspace
Make your own animation

Multe dintre voi aveti deja paleta Naked de la Urban Decay asa ca vreau sa va propun un machiaj realizat cu acele nuante. Plus ca a trecut ceva timp de la ultimul tutorial :)

Pentru ca este cald si soarele straluceste puternic, poate veti dori sa purtati un machiaj de genul acesta seara, insa eu am decis sa incalc regulile si l-am purtat atat dupa-amiaza cat si seara. Pur si simplu asa am simtit, ca vreau sa ma rasfat dupa o perioada in care n-am prea avut timp de machiaje elaborate, optand mereu pentru ceva extrem de basic.

Nu as recomanda nimanui sa foloseasca gene false ziua, nici eu nu o fac, insa aceasta a fost exceptia care intareste regula :)

Am inceput prin a aseza baza - fondul de ten este Bourjois Healty Mix 53 Beige Clair, iar anti-cearcanul este Bobbi Brown Creamy Concealer - Warm Beige fixat cu pudra aferenta. Am folosit pudra Sleek Luminous Face Powder - 01 strict pe zona T, aplicata in cantitati aproape inobservabile.

Pentru fata, am ales sa conturez pometii, nasul, tamplele si maxilarul cu pudra autobronzanta mata Benefit - Hoola si atat. Fara blush, fara iluminator deasupra pometilor sau sub sprancene. Absolut nimic care sa incarce cromatic.

Machiajul ochilor in 4 pasi simpli:

- este recomandat sa folosim mereu o baza pe pleoape, fie ca este vorba de un primer sau de un fard cremos. Ajuta la rezistenta fardurilor si sporeste intensitatea culorilor, lucru de care avem nevoie, in special vara, nu-i asa? :)
Eu am folosit M.A.C Paint Pot - Bare Study pe toata pleoapa. Apoi, am aplicat nuanta Naked din paleta cu acelasi nume in pliul ochiului.


-  pentru ca am vrut un machiaj luminos, am ales nuanta Virgin pentru pleoapa mobila si am "adancit" pliul cu nuanta Hustle. Hustle este un mov foarte pigmentat asa ca am folosit o pensula foarte fluffy pentru a obtine un efect fumee si am estompat cu atentie.


- mi-am dorit un machiaj luminos, insa, in acelasi timp, am vrut si un contur evident al ochiului asa ca am liniat genele inferioare si pe cele superioare cu nuanta Darkhorse. Apoi, am estompat numai linia genelor inferioare folosind putin Hustle. Pe waterline am folosit creion kohl negru, M.A.C - Smolder.


- am rimelat genele cu Maybelline The Colossal si am aplicat unul din modelele mele preferate de gene false Ardell - Naomi. Genele false sunt optionale, insa eu zic ca efectul este fabulos daca le folositi :)


Iata cum arata machiajul la final (la primele 2 poze, soarele intrase in nori, in timp ce la ultimele doua stralucea din toate puterile - de aici diferenta de lumina) :





Pentru buze, am folosit strict un balsam nuantat - M.A.C Lip Conditioner SPF 15, nuanta Petting Pink.

Cum vi se pare, e prea mult pentru vara? Va inspira sa-l incercati? :)

miercuri, 11 mai 2011

LOTD: NARS Dolce Vita Powder Blush


Ieri v-am aratat produsele pe care le-am comandat pe StrawberryNET.com, iar astazi am incercat blush-ul NARS - Dolce Vita.

Lumina nu este deloc buna zilele astea, dar sper ca va puteti face o idee despre cum arata blush-ul.

Pentru restul machiajului, am folosit Bourjois Healthy Mix Serum - 53 Light Beige, Bobbi Brown Creamy Concealer - Warm Beige, Sleek Make-up Luminous Pressed Powder - 01, M.A.C Paint Pot - Bare Study, M.A.C Eyeshadow - Carbon, Urban Decay Naked Palette - Buck si Virgin, Maybelline The Colossal Mascara - Black, M.A.C Tinted Lip Conditioner - Petting Pink.

duminică, 8 mai 2011

Gold&Black Eye Make-Up

Peste aproximativ o ora urmeaza sa merg la o piesa de teatru cu Diana Bobar si m-am gandit sa va arat ce machiaj am facut pentru aceasta seara. Ca de obicei, aleg intai machiajul si abia dupa aceea ma hotarasc la tinuta :)







Am simplificat procesul in cativa pasi:
  • am aplicat o baza pe pleoape - fie ca folosesc un primer cum este Too Faced Shadow Insurance, Urban Decay Primer Potion sau un fard cremos, sunt sigura ca machiajul va rezista. 
  •  un fard auriu pe pleoapa mobila pentru ca e o vreme tare urata si vreau sa ma inveselesc putin :) Am ales paleta Naked - Urban Decay si am folosit nuanta Half Baked.

  • un fard maro inchis cu reflexe aurii in coltul exterior al ochiului, aplicat in pliul ochiului, imi "deschide" ochii si ii face sa para mai mari. Din aceeasi paleta Naked, am folosit nuanta Darkhorse.

  •  un fard negru mat intensifica privirea asa ca l-am aplicat atat in pliu cat si sub genele inferioare. Am folosit paleta Bad Girl - Sleek Make-Up, nuanta Noir. In coltul interior si sub sprancene am folosit nuanta Virgin din Naked Palette.

  •  am luat acelasi fard auriu Half Baked si l-am aplicat si sub genele inferioare, imbinandu-l cu nuanta mai inchisa.
  • am folosit un creion kohl negru pe waterline - M.A.C Smolder.
  • mi-ar fi placut sa pune gene false la acest machiaj, dar pentru ca am purtat si aseara la o petrecere, am decis ca e mai bine sa folosesc doar mascara - Maybelline The Colossal Black.

Pentru restul fetei e destul de simplu: fond de ten Revlon PhotoReady - 005 Natural Beige, corector M.A.C Studio Finish Concealer NW20 (inca astept comanda de la Strawberry sa testez corectorul Bobbi Brown :) ) si pudra Sleek Luminous Pressed Face Powder - 01.

Am conturat discret obrajii cu Benefit - Hoola si am folosit un strop de blush coral pe pometi - MUFE no.67. Am sarit peste iluminator deasupra pometilor pentru ca imi doream un aspect fresh si natural.

Pentru buze, un simplu gloss nude este de ajuns - eu am folosit M.A.C Kissable Lipgloss nuanta Woo Me, dar sunt atatea variante din care puteti alege - glossurile Bourjois sau Revlon sunt o alegere foarte buna.

sâmbătă, 1 ianuarie 2011

Produsele lunii decembrie

Multe din produsele folosite luna aceasta se regasesc printre favoritele lunilor anterioare, cum ar fi Maybelline The Colossal, Vichy Aera Teint Creme, MAC Smoulder sau crema de fata Clarins. Asa ca voi mentiona produsele noi aparute printre favourites.

In luna decembrie, am folosit cel mai des si mi-au placut cel mai mult:

Urban Decay Naked Palette


MAC Paint Pot - Bare Study - l-am mentionat si intr-un post recent despre cele 10 produse cosmetice pe care le consider de baza pentru orice femeie.


MAC Frost Eyeshadow - Amber Lights

Kit personalizat MAC Eyeshadows - Vibrant Grape, Fig1, Shadowy Lady si Carbon

MAC Powder Blush - My Highland Honey - face parte din colectia permanenta, a fost relansat odata cu colectia Tartan Tale.

MAC Glaze Lipstick - Courting Lilac - il puteti vedea aici, intr-un machiaj Glam Rock.


MAC Satin Lipstick - Myth - gasiti aici swatches iar aici un machiaj in care l-am folosit.


OPI - We'll Always Have Paris

OPI - Lincoln Park At Midnight



Care sunt produsele voastre preferate pentru luna decembrie?

sâmbătă, 11 decembrie 2010

Mesaj de la castigatoarea giveaway-ului

"Buna,Anca!

A ajuns coletul! Fericire maxima! In aceasta dimineata am gasit avizul in cutia postala posta si am zbughit-o repede la oficiul postal sa-l ridic. Am fost inca de la inceput impresionata, l-ai ambalat foarte frumos!

Sa vorbesc mai intai despre paleta care este cel mai de lux produs cosmetic pe care il am, recunosc, numai privindu-i ambalajul fin si sofisticat iti dai seama de asta. Textura fardurilor este de asemenea fina iar culorile sunt extraordinare si foarte pigmentate.Chiar imi doream o paleta ca nude-uri si dorinta mi-a fost implinita. Creioanele sunt foarte cremoase si nu se intind. Deja am cateva idei de machiaj pe care o sa le pun in aplicare cat de curand,numai ca sunt cam neindemanatica.
Cartea pare a fi foarte interesanta iar eu pot spune ca sunt fan al cartilor si filmelor biografice.

Vreau sa iti sa iti spun ca ma simt onorata si ca sunt foarte bucuroasa ca am castigat. Iti doresc succes in cariera (de fapt nu stiu daca e cariera sau hobby), la cat mai multi 'followers' si la cat mai multe giveaway-uri.


Iti multumesc si te pup,

WhisperOfSecret"

joi, 2 decembrie 2010

Christmas Make-up cu Urban Decay - Naked Pallette




In urma cererilor voastre, m-am gandit la o varianta de machiaj realizata cu paleta Naked de la Urban Decay pe care o puteti castiga de Mos Nicolae daca ati fost extrem de cuminti anul acesta :)

Machiajul la care m-am gandit este potrivit pentru seara de Craciun, daca v-ati propus sa fiti mai elegante anul acesta. Eu aleg intotdeauna tinute destul de simple, nu-mi plac imprimeurile prea incarcate, asa ca ma bazez destul de mult pe machiaj si aleg un accesoriu mai special. Colierul din poze este facut de Josephine - gasiti multe modele frumoase de bijuterii pe site-ul ei, perfecte pentru Sarbatori.

Grad de dificultate: mediu.
Timp de realizare: 30 de minute.

Am inceput cu machiajul ochilor si am aplicat ca baza MAC Paint Pot - Groundwork. Este un fard-crema maroniu.

Din paleta Naked, am folosit nuanta Naked pe pleoapa mobila, in coltul intern. Am aplicat Buck pe pleoapa mobila, in coltul extern.

Am aplicat nuanta Darkhorse din aceeasi paleta in forma de > in coltul exterior al ochiului.


Sub sprancene, am folosit nuanta Virgin. Am liniat pleoapele inferioare cu creionul maro din acelasi set. Peste creion, am aplicat nuanta Darkhorse.


Am trecut la machiajul fetei: fond de ten Vichy Aera Teint crema, nuanta Sand, apoi MAC Studio Finish Concealer NW20 sub ochi pe care l-am fixat cu pudra translucida Laura Mercier.
Am conturat sprancenele cu MAC Espresso, orice fard mat maro ciocolatiu este la fel de bun ;)
Mascara este Max Factor False Lash Effect Black. Am aplicat creion kohl Max Factor nuanta 090 Natural Glaze pe marginea interioara a pleoapelor inferioare - un crem untos. Iata cum arata la final:


Pentru ca este un machiaj festiv, am decis sa folosesc nuante mai puternice pentru buze, in loc de clasicul nude lip. Am conturat si umplut forma buzelor cu Bourjois Levres Contour nuanta 26 Fantaisiste.


Am aplicat rujul Max Factor nuanta 711 Midnight Mauve cu ajutorul unei pensule pentru buze.


Obrajii sunt colorati ceva mai discret, un strop de blush mov - MAC Plum Foolery - in spatele pometilor si estompat cu atentie. Deasupra pometilor, am folosit Bobbi Brown Shimmer Brick Beige pentru a ilumina si a da un aer festiv intregului machiaj.

Daca va place machiajul, nu uitati sa va inscrieti la concurs! ;)
Gasiti mai multe poze in albumul foto de aici.