Trend-ul a fost lansat de Lara Stone de vreo 2 ani cred, si, incet-incet,a fost preluat de mai multe manechine, iar apoi, de casele de moda care au inclus look-ul in campaniile publicitare. Cateva persoane celebre care au adoptat trend-ul sunt Gwen Stefani, Tilda Swinton, Marion Cotillard.. Iata cateva imagini:
Decolorarea sprancenelor m-a facut sa imi schimb viziunea asupra machiajului. Nemaiavand nimic care sa incadreze ochiul, am decis sa-i schimb forma cu totul. Am mers pe o forma rotunda, desi am ochii migdalati, si am accentuat structura osoasa folosind nuanta inchisa in coltul interior al ochiului.
Lipsa sprancenelor mi-a permis sa accentuez atat ochii, cat si gura, fara a incarca excesiv. Rezultatul este dramatic, dar nu ridicol.
Produse folosite:
-fond de ten Chanel Vitalumiere - 40 Beige
-MAC Studio Finish Concealer NW20
-pudra translucida laura Mercier
-creion waterproof Bourjois 43 Green Insomniak si 44 Golden Grey Session
-fard The Body Shop - Jade
-Maybelline The Colossal
-creion ochi MAC - Smoulder
-Benefit Hoola
-contur buze Bobbi Brown-Chocolate
-ruj Guerlain - 523 Exces de Rouge
Voi ati incerca asa ceva?










