English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

this widget by www.AllBlogTools.com
Se afișează postările cu eticheta decolorare. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta decolorare. Afișați toate postările

luni, 1 noiembrie 2010

TREND: Sprancene decolorate + cum arat fara sprancene

In cazul in care imi urmariti pagina de Facebook, ati vazut deja pozele. Daca nu, ei bine, sapatamana trecuta am decis sa-mi decolorez sprancenele. Am avut mai multe motive: 1. curiozitate, 2. venea Halloween-ul si asa le puteam camufla mai usor, 3. diversitate in machiaj.

Trend-ul a fost lansat de Lara Stone de vreo 2 ani cred, si, incet-incet,a  fost preluat de mai multe manechine, iar apoi, de casele de moda care au inclus look-ul in campaniile publicitare. Cateva persoane celebre care au adoptat trend-ul sunt Gwen Stefani, Tilda Swinton, Marion Cotillard.. Iata cateva imagini:









 
Decolorarea sprancenelor m-a facut sa imi schimb viziunea asupra machiajului. Nemaiavand nimic care sa incadreze ochiul, am decis sa-i schimb forma cu totul. Am mers pe o forma rotunda, desi am ochii migdalati, si am accentuat structura osoasa folosind nuanta inchisa in coltul interior al ochiului.

Lipsa sprancenelor mi-a permis sa accentuez atat ochii, cat si gura, fara a incarca excesiv. Rezultatul este dramatic, dar nu ridicol.





Produse folosite:
-fond de ten Chanel Vitalumiere - 40 Beige
-MAC Studio Finish Concealer NW20
-pudra translucida laura Mercier
-creion waterproof Bourjois 43 Green Insomniak si 44 Golden Grey Session
-fard The Body Shop - Jade
-Maybelline The Colossal
-creion ochi MAC - Smoulder
-Benefit Hoola
-contur buze Bobbi Brown-Chocolate
-ruj Guerlain - 523 Exces de Rouge

Voi ati incerca asa ceva?